Українці не хочуть працювати за фахом

23.11.2016 | Автор: Юлiя Клiшина | Рубрики: Новини, Ринок праці

Останні дослідження ринку праці свідчать, що більше половини українців не працюють за своїми спеціальностями. При цьому лише деякі з них працювали за спеціальністю після здобуття диплому, проте незабаром змінили профіль роботи. Більша ж частина змінила напрямок діяльності відразу після завершення навчання.

Як правило, за фахом, отриманим у вузі, залишаються працювати лікарі, юристи, фахівці з фінансів, маркетологи та ІТ-фахівці. Набагато рідше в своїй рідній професії залишаються педагоги – у яких, так само як і у лікарів, дуже високий показник незадоволення роботою та стійке прагнення до зміни професії в майбутньому.

Як відзначають експерти, подібна ситуація є логічною для України з огляду на колосальний розрив між знаннями, одержуваними у вузі, та вимогами, висунутими працедавцем: набагато частіше компанію не цікавлять ваші університетські досягнення, й ваш диплом – лише «корочка», що відкриває доступ до працевлаштування як такого. Куди більше працедавця цікавить практичний досвід, отриманий безпосередньо під час роботи, а також ваша гнучкість: багатьом компаніям легше навчити співробітника заново, ніж пожинати плоди неякісного навчання чи брати людину з непотрібними компанії знаннями.

За традицією, основною причиною зміни професії в Україні є низька заробітна плата; за нею йде розчарування в обраній спеціальності; й замикає трійку бажання спробувати щось нове. Також фігурують такі причини як вигорання, відсутність перспектив росту і труднощі з пошуком роботи.