Стало більше вакансій, але й конкуренція теж зросла

15.02.2017 | Автор: Юлiя Клiшина | Рубрики: Новини, Ринок праці

Всупереч традиційному дефіциту нових пропозицій на початку року, на цей раз український ринок праці зробив здобувачам приємний подарунок у вигляді приросту вакансій. Причому в деяких сферах кількість пропозицій значно перевищила показники минулого року. Наприклад, у сегментах логістики, адміністративного персоналу, виробництва, охорони та безпеки вакансій стало більше на 70-80%. А в галузі робочих спеціальностей попит на хороших працівників виріс більш, ніж на 100%.

Проте, легко знайти роботу вдасться не всім – кандидатів на одне місце побільшало. Дров у багаття підкидає й масова ліквідація приватних підприємців – які, відповідно, поповнюють лави безробітних, іще більш посилюючи конкуренцію між претендентами.

Окрім наявності вакансій, ринок праці має для українців іще одну гарну новину: деякі працедавці продовжують, хоч і несуттєво, але підвищувати зарплати співробітникам. Є, втім, і новина погана: чимало працедавців переживають реальні труднощі, що змушує їх не тільки знижувати зарплати, але й іти в тінь, а також масово звільняти працівників. На жаль, останнє прогнозується в поточному році у значних масштабах.

Прикро те, шо і з гарною новиною про підвищення окладів не все так добре: якщо працедавці нестимуть збитки внаслідок такої щедрості – а саме цей сценарій обіцяє багато хто з ринкових експертів, – розміри окладів стануть, як колись, або навіть зменшаться.