Експерти радять відмовитися від особистих уподобань при виборі співробітників

03.04.2017 | Автор: Юлiя Клiшина | Рубрики: Новини, Пошук роботы

Наймаючи персонал, керівникам рекомендовано звертати особливу увагу на тих кандидатів, чиї кваліфікація та рівень інтелекту відверто вищі за їхні власні. Причиною провалу більшості компаній часто є саме нездатність босів визнати той факт, що хтось зі співробітників розумніший за них.

Цікаво, що ця особливість характерна передусім для пострадянських країн, тоді як Західна Європа і США, навпаки, уже давно взяли полювання на «розумні голови» за основу. На пострадянському ж просторі багато начальників – ба навіть ті, хто представляє молоде покоління, – за старою-доброю традицією воліють оточувати себе собі подібними. Однак це заводить бізнес у глухий кут, просто позбавляючи компанію різноплановості, яка найчастіше синонімічна передовим поглядам та ідеям.

Щоб уникнути такого прикрого сценарію, експерти рекомендують менеджерам керуватися здоровим глуздом і залучати сторонніх фахівців у разі, якщо ті не можуть прийняти рішення самостійно. Коли виникає спокуса попрощатися з кандидатом через виниклу антипатію, слід проаналізувати першопричини такої неприязні: якщо в основі лежить невдоволення занадто високим професіоналізмом, не поспішайте показувати кандидату на двері. Власникам і керівникам ніколи не варто забувати про те, що їхній бізнес – не їхнє пасивне майно, а актив, який потребує постійних та якісних вливань, зокрема кадрових. Що більш талановиті та різнопланові співробітники присутні всередині компанії, то більше шансів, що під час кризи бізнес втримається на плаву.