Ринок праці «хитає»: хтось залишає Україну надовго, а хтось на сезон

22.06.2017 | Новини

За словами експертів Work.ua, ринок працевлаштування в Україні цього літа досить динамічний – 88 тисяч відкритих вакансій, що на 2% більше, ніж було в травні. Однак, як свідчить опитування кадровиків, наші громадяни не поспішають займати вакантні місця.

«З менеджерами з продажів постійні проблеми. І це незважаючи на те, що багато компаній підвищили зарплатню приблизно на 15-20%», – нарікає кадровий експерт Надія Березовська.

Крім продажників, сьогодні не вистачає хороших фахівців у галузях юридичних послуг та страхування. Працедавці недораховуються й сільгоспфахівців: є гостра потреба в механіках, агрономах, трактористах. Потрібні топ-менеджери, а також зростає кількість вакансій на позиції віддалених працівників із гнучким графіком.

Серед причин, які стимулюють таку нестачу кадрів, експерти називають масовий виїзд українців на роботу за кордон. Наприклад, саме так відбувається з представниками дефіцитних для нашої країни робітничих професій – будівельниками, зварниками, слюсарями, токарями тощо.

Не менш активно, за словами ейчар-аналітиків, українці виїжджають на сезонні роботи: це можливість одночасно й відпочити, й заробити.

«Основний масив сезонних вакансій пропонують працедавці сфери готельного господарства (готелі, ресторани, кафе, бази відпочинку, санаторії, дитячі табори, підприємства сфери розваг та ін.), аграрного сектору, в меншій мірі будівельного бізнесу, організації з благоустрою та озеленення, рітейл», – розповіли в HeadHunter Україна.

При цьому українці їдуть не тільки по Україні, але і в Європу, в Ізраїль та навіть у такі екзотичні місця як, наприклад, Мальдіви. Сезонні роботи користуються дедалі більшим попитом. Утім, за них не завжди готові гідно платити. Так, у нашій країні місячний заробіток за такі роботи може складати всього 2-3 тис. грн. Однак при цьому вас можуть забезпечити безкоштовним харчуванням і проживанням, наприклад, десь біля моря.